İSRAİL İşgali, ORTADOĞU Krizlerinin TEMELİ!

İshak Al-i Habib dün Amerika’nın Filistin İslami direniş hareketi Hamas’a karşı genel kurula sunduğu bildiri önerisine muhalefetle, söz konusu taslağın Amerika’nın Filistin hakkındaki gerçek siyasetinin mahiyetini gösterdiğine işaretle, hile, Filistin haklarının tamamen gözardı edilmesi ve Siyonist rejime kayıtsız şartsız ve sürekli olan desteklerine tam olarak dayalı olduğunu belirtti.

İran’ın BM daimi temsilci yardımcısı ayrıca Siyonist rejimin Filistinlilere özellikle kuşatma altında olan Gazze başta olmak üzere uygulanan cinayetleri kınayarak söz konusu taslağın Siyonist İsrail rejimin işgalciliği ve site çalışmalarını gözardı ettiğini söyledi.

İshak Al-ı Habib İran İslam cumhuriyetinin söz konusu taslağı tamamen reddettiğine işaretle, Tahran’ın taslağa hayır oyu vereceğini belirterek tüm üye ülkeleri de hayır oyu kullanmaya davet etti.

İran’ın BM elçisi Hamas hareketini yasal direniş hareketi olarak tanındığını belirterek, söz konusu hareketin Filistin topraklarının özgürlüğü için yabancı işgalciliğe karşı mücadele ettiğini söyledi.