İSRAİL Teröründen İŞGAL İçin KREDİ Oyunu

Sabri, yaptığı açıklamada, işgalci İsrail’in büyük meblağlar olarak verdiği söz konusu kredilerin Filistinlilerin evleri ve gayrimenkullerini ipotek etmek üzere verdiğini belirterek, bu yöntemin sıkıntılı olduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında Şeyh İkrime Sabri, “Yahudi yerleşimciler yaptığı bu cezbedici reklamlarla verilen kredileri faiz işleterek çok yüksek noktalara taşıyor. Dolayısıyla Filistinliler bu kredileri ödeyemiyor ve işgalci İsrail Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ait gayrimenkullere el koyuyor. Böylece bu gayrimenkuller işgalci Yahudi yerleşimcilerin eline geçiyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin Yahudi yerleşimcilere ait şirketleri ile bu tür anlaşmaları yapmamalarını talep eden Şeyh Sabri, işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin bu konuda hassasiyet göstererek içeriğini bilmedikleri evrakları imzalamamalarını istedi.

Bu arada, İslam dini açısından söz konusu anlaşmaların uygun olmadığını ifade eden Şeyh Sabri, faizin Allah tarafından haram kılındığını belirtti.