İSRAİL İşgal Kazıları TEHLİKE Saçıyor!

İsrail işgal yönetiminin kutsal Mescidi Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinin Vadi Halva Mahallesi’nde yaptığı kesintisiz kazılar yüzünden sabah toprak kayması, tehlikeli bir şekilde çökmeler ve mahallenin oyun alanının zemininde çatlaklar meydana geldi.

Silvan Topraklarını Savunma Komitesi üyesi Fahri Ebu Diyab toprak kaymalarının ve çatlakların bugün sabah Vadi Halva Mahallesi oyun sahasının zemininde, yağan yağmurların toprağın içine işlemesi üzerine meydana geldiğini ifade etti. Bunun da altında İsrail’in yaptığı kazılardan kaynaklandığını ifade etti.

Ebu Diyab, bölgede İsrail’in sürekli kazı yaptığını ve bölgeden dışarıya toprak ve taş taşıdığını, bu kazılar yüzünden Filistinlilerin birçoğunun evinin havada durur gibi olduğunu ve büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını dile getirdi.

Ebu Diyab İsrail’in bu kazılarla bu bölgede yaşamayı imkânsız hale getirmeyi ve bölgeyi Filistinlilerden tamamen tasfiye etmeyi amaçladığını vurguladı. İşgal yönetiminin bu yöntemle bölgeyi istila etmeye çalıştığına dikkat çekti.

Ebu Diyab Kudüslülerin işgale karşı durmak, onun bu kutsal şehre ve ahalisine yönelik uygulamalarını durdurmak için desteğe ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi.