SİYONİST İsrail İşgal İçin ZAMANLA YARIŞIYOR

Amr, Yahudi yerleşim birimleri konusundaki inşaat ve projelerin durmadığını, aksine daha da hızlandığını hatırlatarak, İsrail’in bu tutumuyla Oslo İlkeler Anlaşması’nın bütün yönleriyle artık öldüğünü ilan ettiğini ifade etti.

Filistin Yönetimi’nin olup bitenler ve binlerce yerleşkenin inşaatı için verilen izin ve ilana çıkan ihaleler karşısında gösterdiği sinik ve cılız tavrın üzüntü verici olduğunu belirten Kudüslü araştırmacı “Filistin Yönetimi şu anda oldukça sıkıntılı bir noktadadır. İki seçenek var önünde. En tatlısı bile acıdır. Ya halkına dönecek veya kendini fesh edecek” dedi.

Amr sözlerini şöyle sürdürdü: “İsrail Filistin topraklarından yeni parçaları gasp ederek nehirden denize kadar olan topraklar üzerinde devletini ilan etmeye yakındır. ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etmesi ve elçilik binasını taşıması Siyonist rejime bu konuda müthiş bir cesaret veriyor. İşgalci İsrail Filistin Yönetimi’ni gücü ve etkisi olmayan, devlet olma gücü bulunmayan kapalı kantonlara bölmek istiyor.”