İSRAİL İşgal Güçlerinden 14 YIKIM Daha

Raporda işgal güçlerinin Eylül ayında Filistinlilerin evleri ve iş yerleri hakkında onlarca yıkım kararı verdiği, Batı Yaka’da Yahudi yerleşimciler için binlerce yeni konut inşasını onayladığı kaydedildi.

Kudüs Araştırma Merkezi’nin raporunda, işgal güçlerinin yıkım kararlarından Yeşil Hat’tın içinde yaşayan Filistinlilerin de nasibini aldığı ve işgal yönetiminin yıkım politikasıyla Filistinlileri göçe zorlamak istediği belirtildi.

Raporda, işgal güçlerinin Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-Han El-Ahmer köyünü kuşattığı ve köydeki evleri yıkmaya hazırlandığı bildirildi.

Kudüs Araştırma Merkezi Müdürü Imad Ebu Avvad, fanatik işgal hükümetinin Yahudi yerleşim birimi inşasını hızlandırdığına dikkat çekti.

Ebu Avvad, işgal hükümetinin ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle insanları evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorladığını söyledi.

İşgal yönetiminin Yahudi yerleşimi politikasına yönelik eleştirilerin azaldığına dikkat çeken Ebu Avvad, işgal rejiminin Batı Yaka’daki yerleşkeleri ve “C” bölgelerinde yaşayan Filistinlilerin bir bölümünü işgal rejimine katmaya hazırlandığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Eylül ayında Batı Yaka ve Kudüs’te 14 yıkım gerçekleştirdiği belirtildi.