İSRAİL İşgalinden Batı Şeria’da 3 GÖZALTI

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’da halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan üç kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Bildiride, gözaltına alınanlar arasında Azun beldesinden bir gencin de olduğu ve işgal güçlerine el yapımı patlayıcı atmakla suçlandığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Abdurrahman Salih Adili isimli genci Azun beldesi El-Mintar bölgesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ifade etti.

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin İhab Taha Et-Temimi isimli genci Ramallah’ın kuzeybatısında yer alan Nebi Salih köyündeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını söyledi.

Et-Temimi’nin Filistin polis teşkilatında görevli olduğu ve köye baskın düzenleyen işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında göz yaşartıcı bomba attığı ve plastik mermi kullandığı, çatışmalarda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Ramallah kentinin doğusundaki Kefer Malik köyünden bir genci de köy yakınlarında kurduğu kontrol noktasında gözaltına aldığı öğrenildi.