İsrail: İran’ı Durduracak Bir Gücümüz YOK!

Siyonist rejimin eski Başbakanı Ehud Olmert, bu rejimin İran’ın nükleer sanayini yok etme gücünün olmadığını itiraf etti.

Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Haaretz gazetesinde yayınlanan bir makalesinde, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak’ın yakın tarihli bir makalesinde İsrail’in “İran nükleer tehdidini” ortadan kaldırmak için hiçbir askeri kapasitesinin bulunmadığı görüşüne katıldığını yazdı.

Olmert,  Netanyahu’nun İran’a yönelik politikasını eleştirdi ve şunları ekledi: “Kışkırtıcı söylemlere sahip İsrailli liderler, İran’ın nükleer kapasitesini yok etmek için gerçek bir askeri kapasiteye tam olarak ulaşamazlar çünkü İsrail’in İran’a karşı operasyon sistemleri işbirliği, güven gerektirir ve İran’a karşı en iyi mücadele de ABD ile ortak harekettir” dedi. .

Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail rejiminin İran’ın nükleer kapasitesine karşı koyamayacağını kabul ederken, birçok Siyonist komutan daha önce İsrail ordusunun bölgede tam ölçekli bir savaş yürütemeyecek durumda olduğunu söylemişti.

Siyonist rejimin askeri komutanlarına göre, Gazze’deki son savaşta Hamas ve İslami Cihat bu şekilde İsrail’e sorun çıkarabilirse, Hizbullah veya İran ile savaş nasıl olacak?