İsrail: İran ve Hizbullah Tamamen Çökertebilir…

Kudüs Gücü komutanı General Kasım Süleymani’nin Amerikan saldırısı sonucu şehit olmalarının ardından İran’ın vereceği yanıt en çok siyonist rejimi büyük bir paniğe düşürdü.

Siyonist rejim ulusal güvenlik konseyi başkan yardımcısı, Chuck Freilich, General Kasım Süleymani’nin intikamının alınacağı saldırıda İran ve Hizbullah’ın İsrail’in tamamen çökertebileceği uyarısında bulundu.

Timesofisrael’in askeri muhabir Judah Ari ile yaptığı röportajda, İran İslam Cumhuriyeti’ni “İsrail’in en büyük düşmanı ve İsrail için en hayati tehlike” olarak tanımlayan İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Chuck Freilich, Hizbullah için de şu değerlendirmeyi yaptı:

“Arap İsrail savaşı tarihinde ilk defa bir Arap aktör olarak Hizbullah saldırı ve caydırıcılık gücümüze darbe indirebilecek duruma geldi. Hizbullah ulusal alt yapımızı, enerji istasyonlarımızı, su tesislerimizi, iletişim ağlarımızı vurabilecek durumda. Hizbullah İsrail’e çok ağır bir darbe vurarak uzun süre İsrail’i tamamen devre dışı bırakabilir. Dolayısıyla şimdi biz çok kritik bir yılın içine girmiş durumdayız, ama bizim liderlerimiz ise başka konularla meşguller.”