SİYONİST Analist: İSRAİL’in İRAN’a Saldırması İmkansız!

The Times of Israel web sitesi Farsça bölümü, Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İran’a yapılacak muhtemel askeri saldırı hakkındaki konuşmalarıyla ilgili bir İran uzmanıyla yaptığı söyleşide, mevcut şartlarda İran İslam Cumhuriyeti’ne her türlü saldırının imkansız  olduğunu belirtti.

The Times of Israel,  İsrail Milli Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü Müdürü ve İran uzmanı Emily Landau’den naklen şunları kaydetti: İslam Cumhuriyeti, Suriye’de askeri güçler kullanılarak engellenmeye devam edilmeli, ancak İran topraklarına aleni bir saldırı beklenmemelidir.
Landau askeri müdahale yerine başka bir strateji  tavsiye ederken şunları da söyledi: İslam Cumhuriyeti’nin tutumunu değiştirmenin yollarından biri de İran’da gizli ve siber operasyonlar yürütmektir.

Landau, The Jerusalem Post ile yaptığı söyleşide ise İran’ın nükleer bilimcilerine özellikle de Meir Dagan’ın Mossad’ın başkanı olduğu 2002-2011 yılları arasında yaptığı bilinçli terör saldırılarına değinerek şunları kaydetti: Dış kaynaklara göre İsrail, İran topraklarındaki eylemlere daha önceden başladı ve aynı zamanda MOSSAD 2018 yılı haziran ayında İran nükleer dosyalarını bu ülkeden dışarı çıkardı.

Bu uzman, İsrail’in siber operasyonlarına olan inancını şöyle ifade etti: ‘Bizim bilgilendirilmemize gerek olmaksızın siber saldırılar, İsrail’in İran’a yönelik en etkili ve direkt müdahalesidir.’

Emily Landau, İran’a saldırı hakkında ise şunu söyledi: Eğer İran’a saldırıdan bahsediliyorsa, gelişmelere baktığımızda ufukta böyle bir şey görmüyoruz. Muhtemelen İsrail, İran’ın Suriye’deki menfaatlerine karşı şimdiye kadar yürüttüğü operasyonlarını devam ettirecektir.