İSRAİL: Hamas ve İslami Cihad’ın SİLAH Tedarikçisi İRAN!

Jonathan Conricus, Filistinlilerin son çatışmada İsrail askeri otobüsünün vurulmasında Rus yapımı tank savar füze sistemi kullandığını tahmin ettiklerini belirtti.

Daha önce Siyonist İsrail Ordusu’ndan yapılan açıklamada, Gazzeli Mücahidlerin Kornet tanksavar füze sisteminden bir otobüse açtığı ateş sonucu bir Siyonist İsrailli askerin ağır yaralandığı açıklamıştı.

Ancak daha sonra Direniş tarafından yayınlanan video ile Siyonist İsrail açısından durumun 1 yaralıdan çok daha fazla kayıp ile sonuçlandığını ortaya koydu.

Siyonist Sözcü Conricus, Gazze’deki militanların gerçekten Kornet sistemini kullanıp kullanmadığı sorusuna, “Gerçekleştirdiğimiz soruşturma sonucu bunun öyle olduğu görünüyor” yanıtını verdi.

Rus sistemin Filistin Direnişinin eline nasıl geçtiği sorusuna da yanıt veren sözcü, Hamas’ın yurt dışındaki hamilerinden insani ihtiyaçlar için aldığı paranın büyük bir kısmını modern silah alımına harcadığını belirterek şunu dedi: “Onlar bu silahları dünyanın birçok bölgesinden kaçak yollarla getiriyor. İran, Hamas ve İslami Cihad’a yasa dışı silahın en büyük tedarikçisidir”.