İsrail İle İlişki Kurmak, Filistin ve Kudüs’e Büyük İhanet

Filistin Milletini Savunma Kurumu, bazı Arap rejimlerinin çocuk katili siyonist rejim İsrail ile ilişkilerini alenileştirme konusundaki eylemlerini İslam’ın açık emirlerine ve Filistin davasına ve Kutsal Kudüs’e büyük bir ihanet olarak tanımladı.

Filistinli Çocuk ve Gençlerle Dayanışma Günü münasebetiyle dün kurum tarafından yayınlanan bildiride, tüm uluslararası kurum ve kuruluşları, siyonist rejimin başta Filistinli gençler ve çocuklar olmak üzere bu rejimin cinayetlerinden ötürü cezalandırılmaları için girişimde bulunmaları çağrısı geldi.

Yayınlanan bildiride, “Hükümetlerin ve uluslararası toplumun sessiz kalması, Siyonist işgalcileri Filistin halkına ve bölge milletlerine yönelik suç eylemlerini artırmaya ve genişletmeye teşvik edecektir. Bu nedenle dünya hükümetlerinin ve uluslararası kuruluşların Siyonist rejime karşı eylemsizliği ve sessizliği kabul edilemez.” dendi.

Bildiride, bazı Arap rejimlerinin Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştirmelerinin hain bir girişim olduğuna yer verilirken, ”Bu normalleşme ilişkilerinin ırkçı İsrail’in dışındaki ülkelere bir hayrı yoktur ancak bu durum, siyonist İsrail’in Filistin coğrafyasındaki suçlarını şiddetle teşvik etmektedir’ dendi.

30 Eylül 2000’de Filistinli 12 yaşındaki Muhammed el Dovre, siyonistlerin ateşinden korunmak için babasının arkasına saklanırken bir İsrailli askeri tarafından vurularak şehid edildi. Bu münasebetle 30 eylül, İran İslam Cumhuriyeti takviminde Filistinli çocuk ve gençlerle dayanışma günü olarak seçildi.