İsrail İle İlişki Kuranlar, Siyonistleri Dokunulmaz Hissettiriyor

İran’ın Cenevre’de bulunan Uluslararası Kurumlar nezdindeki Büyükelçisi İsmail Begayi Hamane, iki Arap ülkesinin Siyonist rejimle ilişkilerini normalleşmesini eleştirerek, bunun Siyonist işgalcilerin dokunulmazlık duygusunu geliştirerek, Filistin halkının haklarının yok olmasına sebep olabileceğini söyledi.

Cenevre’de düzenlenen BM İnsan Hakları Konseyi oturumunda konuşan Hamane, Filistin meselesinin BM’nin oluşumundan bu yana en uzun süreli sorun olduğunu ve Filistin’deki durumun her geçen gün daha da kötüleştiğini söyledi.

Siyonist rejimin varlığını üstün ırk varlığına göre tanımladığını ifade eden Hamane, Filistin’de Gazze’nin bombalanması ve ablukasının şiddetlenmesinin ve Filistinlilerin yerleşim yerlerinin yıkılmasının artık bir yöntem olarak kullanıldığını söyledi.

Siyonistlerin Lübnan topraklarını ve Golan tepelerinin işgaline uluslararası kurallar ve kanunlara aldırmadan devam ettiğini ifade eden Hamane, bu vahşetin sadece işgalin sonlanması ve Filistinlilerin bağımsızlığının tanınması ile sona ereceğini söyledi.

Devletlerin ahlaki ve kanuni görevleri çerçevesinde İsrail rejiminde hesap sormaları gerektiğini ifade eden Hamane, Siyonist rejim müttefiklerinin de yapılan cinayetlerde ortak olduklarını söyledi.