İsrail İle İlişki, İslam Ümmetine İhanet…

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik Bedreddin el’Husi, Siyonist rejim İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi ‘haram ve İslam ümmetine ihanettir’ dedi.

El’Husi, İslami uyanış ve düşman komplolarına kaşı mücadelenin önemine vurgu yaparken, ‘bugün bazı ülkelerin terör rejimi İsrail’le ilişkileri normalleştirme çabasında olduklarını görüyoruz ve bu girişim haram ve İslam ümmetine ihanettir’ dedi.

El’Husi, bugün münafıkların ABD ve siyonist İsrail saflarında yer aldığını, Yemen, Filistin ve diğer İslam ülkeleri aleyhinde alınan kararlar ve siyasetlerine destek verdiğini belirterek, bu tutumun İslam ümmetine bir hançer olduğunu bildirdi.

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri, Yemenlilerin saldırganlar karşısında direnmeye ve mücadeleye devam edeceklerini belirterek, “Yemen halk komiteleri güçleri ve ordusunun, ülkeyi savunmaya devam edeceklerini ve halihazırda ülkenin savunma sanayini modernize etmeyi ön planda tutuyoruz” dedi.

Suudi rejiminin mart 2015’te Yemen’e yönelik başlattığı saldırılarda bu zamana kadar en az 16 bin sivil öldü, onbinlercesi yaralandı ve milyonlarcası da evinden barkından oldu.