İSRAİL: HİZBULLAH İle Şu An İçin SAVAŞ İhtimali…

Siyonist İsrailli askeri yetkili, Lübnan sınır hattında başlatılan Kuzey Kalkanı Operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, bölgede durumun kritik olduğunu ancak savaş ihtimalinin “şu an için” düşük olduğunu belirtti.

Korsan İsrail Meclisi Basın Ofisi’ne göre, İsrail Ordusu İstihbarat Daire Başkanı Tamir Hayman, Meclis Dışişleri ve Güvenlik Komitesi’ne verdiği demeçte, “Kuzeyde durum kötüye gideceğe benziyor ancak savaş ihtimali düşük. Eğer bir savaş çıkarsa düşmanlarımız için hiç iyi olmaz.” dedi.

Hizbullah’ın İsrail’e saldırı planlarına dikkati çeken Hayman, operasyonun Hizbullah’ın en önemli saldırı planlarından biri olan tünel tehlikesini etkisiz hale getirmeyi hedeflediğini belirtti.

Hizbullah’ın silah kullanma yeteneğine sahip olduğunu, ancak güdümlü silahlar geliştirme ve “üretme kapasitesine sahip olmadığını” iddia eden Hayman, komite üyelerine Suriye’deki gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

İşgalci İsrail ordusundan cumartesi günü yapılan yazılı açıklamada, Lübnan sınır hattında başlatılan Kuzey Kalkanı Operasyonu kapsamında Hizbullah’a ait yeni bir tünelin keşfedildiği iddia edilmişti.