İSRAİL, HİZBULLAH Füzeleri İçin LAZER Sistem Üretiyor

Global gazetesi, ordunun Hizbullah’ın füzelerini durdurmak için kuracağı lazer sistemine harcanacak yüksek miktardaki para ile ilgili bir haber yayınladı.

Bu sistem için milyarlarca İsrail Şekeli harcanacağı tahmin ediliyor.

Global, haberin devamında şöyle yazdı: Avigdor Liberman, bakanlık görevine geldikten sonra yani iki buçuk yıl önce, Siyonist rejimin füze savunma sistemi olarak faaliyet göstermesi için bu lazer sistemini kurma kararı aldı. Liberman, bu projeye fon ayırmaktan sakınmadı ve bu projeyi önceliklerinin arasına aldı.

Savaş bakanlığından bir kaynak tarafından aktarılan bilgiye göre ise, adı geçen füze savunma sistemi projesinin tamamlanması üç yıl sürecektir.

Ancak proje, parçaların harekete geçebilmesi için gerekli enerjinin temini ve hedefi havada vurabilmek için sistemin hareketlendirilmesi gibi birtakım sorunlarla karşı karşıya.

Gazete, önde gelen Siyonist askerî ve siyasî isimlerden aktardığı şu bilgilere de yer verdi: Demir kubbe tüm gücünü yitirmiştir. Savunma kalkanı 2011 yılında kurulduğundan itibaren yaklaşık olarak 2000 füzeyi hedef almıştır ve bu konuda başka bir çözüm yolu düşünülmelidir.