İSRAİLLİ Bakan: Hiçbir FİLİSTİNLİ Sağ Kalmamalı!

30 Mart tarihinden itibaren devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşü sırasında şimdiye kadar 200 Filistinli Siyonist İsrailli askerlerin doğrudan ateşi sonucu şehit düştü, 22 bin Filistinli de yaralandı.

Siyonist rejimin eğitim Bakanı Bennet, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Geri Dönüş yürüyüşü Gazze şeridi ile işgal altındaki Filistin toprakları arasında kalan ortak sınır bölgesinde yayıldığını ve Gazze şeridinden siyonist yerleşkelere doğru atılan ateşli balonların sayısı da arttığını belirterek, bu sınırı ihlal ederek işgal altındaki Filistin’e geçecek hiç bir Filistinli genci sağ bırakmayacaklarını belirtti.

Amerika, korsan İsrail ve bölgede bazı geri Arap rejimler Yüzyılın Anlaşması adlı komplo çerçevesinde şartları siyonistlerin lehine değiştirmeye çalışırken, Filistin halkı Geri Dönüş yürüyüşü başta olmak üzere çeşitli yöntemleri geliştirerek bu komploya karşı mücadele etmeye başladı.

ABD Başkanı Trump’ın gündeme getirdiği Yüzyılın Anlaşması adlı komplocu plana göre Kudüs İsrail’e verilecek ve Filistin devleti de sadece Gazze şeridi ve Batı şeriada kurulacak, üstelik Filistin silahsız olacak ve güvenliğinden İsrail sorumlu olacak.