SİYONİST Güçler Geçen Ay 9 Filistinliyi ŞEHİT ETTİ

Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Abdullah El-Hurani Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan rapora göre, Siyonist işgal güçlerinin Haziran ayında şehit ettiği 9 kişiyle birlikte yılbaşından bu yana şehit sayısı 42’ye yükseldi.

Şehitlerin bağlı oldukları bölgelere de işaret eden rapor, iki kişinin Gazze’den, birinin 1948’de işgal edilmiş topraklardan ve altısının ise Batı Yaka ve Kudüs’ten olduklarını belirtti.

İşgal rejiminin Batı Yaka ve Kudüs’te yerleşke inşaatına da değinen merkez, işgal hükümetinin Haziran ayında Kudüs ve Batı Yaka’da 11 bin konutun yapılmasını onayladığını ifade etti.

Aynı dönemde işgal güçleri Batı Yaka, Kudüs ve Gazze’den 350 kişiyi tutuklarken, işgal güçlerinin yapılan barışçıl gösterilerde Filistinlilere saldırması neticesinde ise 120’den fazla kişi yaralandı.

Siyonist yerleşimcilerin Filistin halkına saldırıları devam ederken, Nablus’un güneyinde Filistin toprakları üzerinde kurulan yerleşkelerden gelip 8 yaşındaki Beşşar Melitat’ı kaçıran Siyonist yerleşimciler Filistin’i çocuğu darp edip işkence ettiler.

Bu süre içinde Gazze sınırında Filistinlilere ateş açan işgal güçleri 39 kişiyi yaralarken, 8 kez de sınırlı bir şekilde Gazze içine girip Filistinlilere ait tarım arazilerini tahrip ettiler.