İSRAİL’in Hava Saldırısında 3 ÇOCUK Şehit Oldu

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, Filistin Kızılayı ekiplerinin yaşları 12 ila 14 arasında değişen üç çocuğu Han Yunus ve Deir El-Belah arasındaki bölgeden alarak Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi’ne götürdüğünü açıkladı.

Şehit çocukların Gazze Şeridi’nin Orta Vilayeti’nin doğusunda yer alan Vadi Es-Selga bölgesi sakinlerinden 14 yaşındaki Halid Bessam Mahmud Ebu Said, 13 yaşındaki Abdülhamid Muhammed Abdülaziz Ebu Zahir ve 13 yaşındaki İbrahim Abdullah Es-Satri olduğu ilan edildi.

İşgal ordusu dün akşam Deir El-Belah’ın doğusunda sınıra yakın bölgelere hava saldırısı düzenledi ve top atışı yaptı.

İşgal ordusu sözcüsü, işgal uçaklarının sınıra patlayıcı yerleştiren üç kişilik bir hücreyi hedef aldığını öne sürerken, daha sonra işgal ordusu sözcüsünün yalan söylediği ortaya çıktı.

İşgal ordusunun ambulansların bölgeye girmesini bir süre engellediği ve daha sonra bölgeye giren ilk yardım ekiplerinin çocukların naaşlarına ulaştıkları kaydedildi.

Gazze’deki Hükümet Enformasyon Ofisi Başkanı Selame Maruf, Filistinli üç çocuğun şehit olması üzerine yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin cinayetlerine yeni bir halka eklediğini ve kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri hedef aldığını söyledi.

Maruf, işgal güçlerinin insanlığa karşı suç sayılan bu son cinayeti karşısında uluslararası toplumun sessizliğini bozması gerektiğini ifade etti.