SİYONİST Rejimden HAMAS Liderine SUİKAST Tehdidi

Siyonist bayındırlık ve iskan bakanı Yoav Galant, Siyonist haber kanalı Walla’nın perşembe günkü yayınında şunları iddia etti: Eğer HAMAS bir hata yaparsa Yahya Sinvar ve diğer tüm HAMAS liderlerini öldürürüz ve Gazze’de bu direniş hareketinin hâkimiyetine son veririz. Bizler için Gazze’de bundan sonra kimin hükümete geçeceği de bir önem arz etmez. Ancak huzur devam ettiği, Hamas da bu huzuru koruduğu, İsrail’e füze atmadığı ve diğer grupların da İsrail’e saldırmasının önüne geçtiği sürece onların hayatta kalmasına izin vermeliyiz.

Geçmişte Siyonist ordu Güney bölgesi komutanı olan Galant şunları da hatırlattı:

Bizler, Gazze ile ilgili iki konu hakkında uyanık olmalıyız. İlki şu ki, hiç şüphesiz Gazze’de en düşük seviyede dahi olsa her zaman güvenlik tehlikesi mevcut olacaktır ve insanî durum burada çöküş noktasına varmayacaktır. İkincisi ise, Hamas’ın siviller için yarattığı sorunları dikkate almamız gerektiğidir.

Galant, Gazze’ye askerî müdahale konusundaki soruya da şöyle yanıt verdi:

İsrail’in Gazze içinde stratejik bir menfaati bulunmamaktadır. Çünkü burası Kudüs ya da Mescidi Aksa gibi değil ve işte bu yüzden burada bulunmamıza gerek yok. Bu bağlamda iki soru sorulmalı; operasyon nelere sebep olacaktır ve Hamas’tan sonra Gazze’de kim bu düzeyde hakimiyet kurabilecektir?

Galant ayrıca şunlara da değindi:

Filistin özerk yönetimi ile güvenlik güçlerinin iş birliği devam edecek ve sonuçta ordu ve istihbarat teşkilatı hakimiyet kazanacaktır; İsrail Siyonist bir ordudur.