SİYONİST Bakandan HAMAS’a: Göze Göz, Dişe Diş

Maariv gazetesinin haberine göre konuyla ilgili görüşlerini açıklayan eski politikacı Yaalon, “Gazze sınırında olup biten olayların bu şekilde sürdürülemeyeceği konusunda Hamas hareketine açık bir mesaj vermemiz gerekir” dedi.

Gazze’ye ve dolayısıyla Hamas hareketine karşı daha sert davranılmasını isteyen Yaalon İsraillilerin yanan tarlalarına karşı Gazze’deki tarım arazilerinin yakılması gerektiğini ve Hamas hareketine karşı ‘göze göz’ politikasının uygulanması gerektiğini savundu.

Bazı Siyonist liderlerin Hamas hareketine karşı içi boş tehditlerini de eleştiren Yaalon bu tehditlerin İsrail caydırıcılığına zarar verdiğini ifade etti.

Yaalon sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas’a karşı işi bir darbeyle bitirecek askeri çözümler konusunda sihirli bir formül yok. Ama İsrail hükümeti uçurtmalara karşı iş daha bu kadar büyümemeden bir çözüm üretebilirdi. Daha ilk başta bunun için Filistinlilere ağır bedeller ödetebilirdi.”

Hamas hareketini tasfiye sözlerinin sadece kendilerine zarar veren boş sözler olduğunu hatırlatan Siyonist lider, Hamas hareketine yapılan en son uyarıların son savaşta kazandıkları caydırıcılığa zarar verdiğini kaydetti.