İSRAİL’in Hain KUDÜS Planı Suya Düştü!

Bazı ülkelerin büyükelçiliklerinin Kudüs’e taşınması planı yenilgiye uğradı ve şimdiye kadar yalnızca Amerika ve Guatemala büyükelçiliklerini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdılar.

Yediot Ahronot gazetesi şunları kaydetti: Bazı ülkelerin büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıma planı yenilgiyle uğradı ve şimdiye kadar Amerika dışında yalnızca Guatemala büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdı.

Yediot Ahronot haberin devamında İskan Bakanı Yoav Galant’ın şu sözlerine yer verdi: Kudüs’teki arazi sınırlı, ülkelerin büyükelçileri için yeterli alan yok ve biz bu konuda ciddi sorunlarla karşı karşıyayız.

Yediot Ahronot’in yazdıklarına göre Yoav Galant’ın bu sözleri İsrail’in yabancı büyükelçilikleri Kudüs’e taşıma sürecinden ümidini kestiğinin göstergesidir ve aslında bu durum ülkelerin bu girişime rağbet etmediğini de ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz son birkaç ayda Siyonist medya Netanyahu ve hükümet sözcüsünün emriyle yabancı ülkelerin büyükelçiliklerini Kudüs’e taşımayı istediklerine dair haberler yayınladı ancak aslında bu haberlerin gerçeklik payı yok ve şimdiye kadar Amerika dışında yalnızca Guatemala büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdı.