GERÇEK MERMİ Kullanmaya Devam Edeceğiz!

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Cuma günü olduğu gibi Gazze sınırındaki göstericilere müdahalelerin devam edeceği belirtildi.

Sınır boyunca yerleştirilen 100 yakın keskin nişancıların da geri çekilmeyeceği vurgulanan açıklamada, İsrail askerlerin birincil görevinin göstericilerin sınır şeridindeki tellere yaklaşmasını engellemek olduğu kaydedildi.

Öte yandan, “Hiç tehdit oluşturmayan Filistinlilerin İsrail ordusu tarafından açılan ateş ile öldürülmeleri” iddialarının inceleneceği belirtilen açıklamada Cuma günü şehit olan 10 Filistinlinin “terör örgütü” üyesi olduğu ileri sürüldü.

Hamas, yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine müdahalesinde şehit düşen 5 Filistinlinin, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na mensup olduğunu bildirmişti.

Bunun yanı sıra, gösterilerin hafta sonuna doğru daha güçlü bir şekilde devam edeceğini ön gören İsrail ordusunun keskin nişancılara ek olarak Gazze sınırındaki askeri birlikleri güçlendirmek için takviye yapmaya devam ettiği aktarıldı.