SİYONİST Genelkurmay Başkanı: Yeni Bir SAVAŞ YAKLAŞIYOR!

Korsan İsrail yetkilisi Eizenkot yaptığı açıklada, “Gazze konusunda tavrımız, buradaki sükûneti yılsonuna kadar korumaktır. Çünkü o zamana kadar tünelleri yok etme projemizi tamamlamamıza zaman kazandıracaktır. Ancak zamanla durumun daha da kötüleştiği görülüyor. Bu da yeni bir savaşa yaklaştığımızı gösteriyor” dedi.

Siyonist Eizenkot sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gazze büyük bir gerginlik yaşıyor. O nedenle daha büyük bir tırmanış meydana gelebilir. Gazze halkı gerçek bir cehennemi yaşamaktadır ve ek bir cehennemle onları tehdit etme imkanı yoktur. Çünkü onlar zaten umutlarını yitirmiş durumdadırlar.”

Siyonist Genelkurmay Başkanı açıklamasında ayrıca, “Peki çözüm nedir?  Filistinliler hâlâ Hamas hareketini destekliyorlar. Onlar bu halkın kalbinde yer etmiştir. Hamas’ı yok edersem ve kökünü kazırsam ilk önce ben mutlu olurum. Fakat Filistin halkı hâlâ onun ilkelerine inanmakta, onunla dayanışma içinde olmaktadır. Hamas yönetimi altında bu insanlar ciddi sıkıntılar yaşamalarına rağmen ona karşı gösterilerde bulunmamaktadırlar. Çünkü onlar başlarına gelenin İsrail nedeniyle geldiğine ve bunun bir imtihan olduğuna inanıyorlar” ifadesini kullandı.

Gazze Şeridi için en kötü çözümün ne olabileceğine de açıklık getiren Siyonist komutan şunları kaydetti:

“En kötü seçenek Gazze’nin kargaşanın yaşandığı bir bölgeye dönüşmesidir. O durumda İsrail’in Gazze’deki askeri gücü dağıtacak daha ılımlı bir yönetimi bulması gerekecek. Ancak Hamas’a alternatif olabilecek böyle bir yönetim hâlâ yok.”