İsrail Gazze’ye Saldırdı: 1 Şehit, 2 Yaralı

İşgalci İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıda bir kişinin şehit olduğu, iki kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı açıklamada, İsrail’in Refah kentine topçu atışıyla düzenlediği saldırıda Yusuf Şaban Ebu Azra (18) isimli bir Filistinlinin hayatını kaybettiği, iki kişinin yaralandığını belirtti.

Kudra, yaralıların Refah’taki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesinde tedavi altına alındıklarını kaydetti.

Siyonist İsrail tarafından ise söz konusu Gazze saldırı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, yaralılardan birinin durumu ağır. Yaralananların Refah hastanesine sevk edildiği belirtildi.

Siyonist Rejim Ordu Sözcüsü ayrıntılara değinmeden, İsrail askerlerinin güvenlik şeridine üç kişinin yaklaştığını anladığını ve onlara havan topu fırlatıldığını iddia etti.

Bölgenin son haftalarda defalarca Siyonist İsrail askerilerinin saldırısının hedef oldu.

İsrail Ordusu mart ayında bu kıyı şeridinde iki bölgeyi hedef aldı. İsrail tankları ve savaş uçakları şubat ayında Gazze’yi hedef almış ve bu saldırıda 4 Filistinli yaralanmıştı.

Ayrıca bugün sabah saatlerinde İsrail ordusunun yaklaşık iki bin yedek kuvvetini tatbikat için çağırdığı belirtildi.

İsrail medyasının bildirdiğine göre, bu tatbikat pazar günü Gazze Şeridinde bir savaş yaşandığı benzetmesiyle başladı. Bu tatbikata iki piyade ve iki zırhlı tugay birimi katılmıştır.