SİYONİST Rejimden GAZZE Sınırına Yeni RADARLAR

Siyonist İsrailli Walla haber sitesinin haberine göre, işgalci İsrail Ordusu tarafından yapılan açıklamada, “Son dönemde yaşanan olayların İsrail’in güvenliğini tehdit ettiği ve Gazze tarafından fırlatılan füzeleri tespit etmek gerekçesiyle, Gazze sınırı boyunca bulunan radar sistemlerine ek olarak yeni radarların yerleştirildiği” belirtildi.

Abluka altındaki Gazze sınırında, 30 Mart’tan bu yana devam eden “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerinde, işgalci İsrail askerleri 135 Filistinliyi şehit etti. Gösterilerde 15 binden fazla Filistinli yaralandı.

Söz konusu yaralıların 370’inin durumu ağır. Yaralananların 2 bin 536’sı çocuk, 1160’ı kadın. Yaralılar arasında 231 sağlık çalışanı ve 175 gazeteci bulunuyor.

Bunun yanı sıra, İşgalci İsrail, Filistinli göstericilerin Gazze Şeridi çevresindeki Yahudi yerleşim yerlerine “yanan uçurtma” ile helyum gazıyla şişirilmiş “balonlar” göndermesi nedeniyle bölgede bir dizi yangın meydana geldiğini belirtiyor.

“Yanan uçurtmalara” çözüm bulamayan İsrail ordusu, son günlerde bu uçurtmaların hazırlandığı yerler olduğunu iddia ederek sınırda pek çok noktaya hava saldırısı gerçekleştiriyor.