İsrail, GAZZE Sınırına KESKİN Nişancı Yerleştirdi!

Toprak Günü ve Büyük Dönüş Yürüyüşü yıldönümü öncesi işgal ordusu Gazze Şeridi sınırına asker yığarak keskin nişancılar yerleştirdi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti yarın düzenlenecek milyonluk gösterilerin barışçıl olacağını açıklamasına rağmen işgal ordusunun Gazze Şeridi sınırına ek kuvvet gönderdiği kaydedildi.

İşgal ordusu dün akşam yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi sınırına üç tugay ve bir topçu birliği gönderilerek hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

İşgal radyosu tarafından yayınlanan bildiride, işgal ordusunun Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne ve sınırda meydana gelebilecek gelişmelere karşı hazırlık yaptığı ifade edildi.

İşgal rejimi Genelkurmay Başkanı Aviv Kohavi’nin işgal ordusu komutanlarıyla toplantı yaparak muhtemel senaryoları ele aldığı kaydedildi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, yarın yapılacak gösterilere katılma çağrısında bulunarak, gösterilerin barışçıl olduğunu vurguladı.

Heyet, Gazze kentinin doğusundaki Melike bölgesinde dün düzenlediği basın toplantısında, milyonluk yürüyüş faaliyetlerinin yarın Gazze Şeridi’nin çeşitli vilayetlerinde öğleden sonra başlayacağını açıkladı.