SİYONİST General: GAZZE’ye Sert Bir Müdahaleye HAZIRIZ!

İsrail Ordusu Güney Bölgesi Komutanı Halifi, son Gazze savaşından dört yıl sonra Gazze’de en gergin yazın yaşandığının altını çizdi.

İsrailli Siyonist General Hartes Halifi, Gazze Şeridi’nden uçurulan yanıcı madde taşıyan uçurtmaların birçok Yahudi yerleşimcinin ve askerin yaralanmasını yol açtığını belirtti.

Siyonist İsrail Ordusu Güney Bölgesi Komutanı Halifi açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Son dönemde, Gazze ile birçok güvenlik sorununa tanıklık ediyoruz. Ordu’nun ve Güney bölgesi Komutanlığı’nın bölgede güvenlik tedbirlerini güçlendirmesi gerekmektedir. Bunu başarmak için bu cephede ve sınırın dışında ve Yahudi yerleşim birimlerinin sınırlarında çalışmalar yürütmemiz gerekiyor.”

Eskiden askeri istihbaratın başkanlığını da yapmış olan Siyonist General Halifi, İsrail Ordusu’nun güvenlik kapasitesini ve operasyonel hazırlığını geliştirmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Siyonist İsrail Ordusu ve İsrail yönetimi Gazze Şeridi’nden uçurulan yanıcı madde taşıyan uçurtma ve balonlardan rahatsız olduklarını birçok kez açıklamıştı.

Hamas’la yapılması planlanan uzun süreli ateşkes anlaşmasında, İsrail’in Filistin tarafına, uçurtma ve balonların İsrail askeri bölgelerine gönderilmemesini şartlar arasına koyduğu belirtilmişti.

Öte taraftan 30 Mart’tan buyana devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşleri’de Siyonist İsrail’i rahatsız ediyor.