KORSAN İsrail’den GAZZE’ye Yeni Saldırılar – 3 Şehit, 9 Yaralı

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, Siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu Gazze’nin kuzeyinde iki, Rafah şehrinde ise 1 kişinin şehit olduğunu ve 9 vatandaşın da yaralandığını duyurdu.

İşgal uçaklarıyla işgal topçusunun dün gece Gazze’de bazı hedeflere saldırı düzenlediği, saldırılar sonucu El-Bureyc Mülteci Kampının doğusunda direnişe ait iki gözetleme noktasıyla, Gazze’nin kuzey kesiminde bir doğusunda da üçüncü bir noktanın hasar gördüğü ifade edildi.

Daha sonra Gazze’nin doğusunda boş bir alanı bombalayan işgal güçleri, Beyt Hanun’un kuzeyinde de bir gözetleme noktasını bombaladılar. İşgal uçaklarından bazılarının da Han Yunus’un doğusunda ve Deir Belah’ta direnişe ait iki noktayı bombaladıkları kaydedildi.

Kaynaklar, işgal uçaklarının saat başı Gazze’ye bomba yağdırmasının halk arasında korkuya neden olduğuna dikkat çekerek, işgal uçaklarının sivillere ait binaları ve hastane çevrelerini de hedef aldığını söyledi.

İşgal uçaklarının saldırılarına misillemede bulunan direniş güçleri Siyonist hedeflere ve Yahudi yerleşkelerine onlarca füze attılar.

Direnişin füzeleri üzerine yerleşkelerde büyük panik yaşanırken, siren seslerinin de durmadan çaldığı belirtildi.