İSRAİL Eski Bakan: GAZZE Füzeleri ŞOK Etkisi Yaptı!

Siyonist İsrail Eski Savaş Bakanı Ehud Barak, Siyonist Başbakan Netenyahu’nun Gazze’ye yönelik saldırılarıyla iflas ettiğini ve Hamas’a ateş altında boyun eğdiğini açıkladı.

Maariv gazetesinde yer alan habere göre, Eski Siyonist Başbakan Ehud Olmert de, “Biz caydırıcı gücümüzü kaybetti. Hamas bize 460 füze fırlattığında, bize eğitim için bir okul kurmuş oldu. Zayıf bir hükümetin girişiminin sonucu bu oldu” dedi.

Öte yandan, Lübnan merkezli El-Menar televizyonu, işgalci rejimin Göçmen Bakanı’nın istifasını son dakika haberi olarak verdi.

Haberde, “Göçmen Bakanı Sofa Landver Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun kabinesinden istifa etti. Bu istifa, Netanyahu’nun kabinesinden ikinci istifa oldu” denildi.

İşgalci Siyonist rejimin Savunma Bakanı Liberman, Gazze’deki savaşın devam etmesi görüşüne muhalefet edildikten sonra istifa dilekçesi verip erken seçim çağrısında bulunmuştu.

Öte yandan, işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yaşanan son gerilimin ardından dün sağlanan ateşkesi savundu.

Halkın vâkıf olmadığı bilgiler ışığında güç kararlar almak zorunda olduğunu söyleyen Netanyahu, “Acil durumlarda güvenlik açısından kritik kararlar alındığında düşmandan saklanması gereken bu kararlar her zaman kamuoyuyla paylaşılamaz.” ifadesini kullandı.