İSRAİL Uçakları, Gazze’de BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemlerine Saldırdı

Yerel kaynaklar, işgal ordusuna ait uçağın Rafah kentinin doğusunda göstericilerin bulunduğu bölgeye doğru bir füze attığını bildirdi.

İşgal ordusu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal ordusuna ait uçağın Gazze’nin yangın çıkarıcı balon uçuran “teröristleri” hedef aldığını öne sürdü.

İşgal ordusu saldırının herhangi bir kayba yol açıp açmadığını bildirmezken Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan da ölü ya da yaralı olduğuna dair bir açıklama gelmedi.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına ve işgalcilerin milyonlarca şikel zarara uğramasına sebep oldu.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.