İsrail Gazetesi: Suriye’de Nihai Zafer Beşar Esad’ın…

Suriye ordusunun son dönemdeki ilerleyişi, Siyonist İsrail basınında yer alan haber başlıkları arasında kendine yer buldu.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharonot, Suriye ordusunun nihai zafere yakın olduğunu açıkladı. Bu gazete, Suriye ordusunun İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun şehrini şiddetli çatışmaların ardından geri alma konusundaki başarısının, son dört yıl boyunca Suriye topraklarının büyük bir bölümünde kontrolü tekrar ele geçirmeyi başaran Beşşar Esad için önemli bir başarı sayıldığını ve onun her zamankinden daha çok nihai zafer kazanmaya yaklaştığını yazdı.

Yediot Aharonot Gazetesi, silahlı muhalif grupların Han Şeyhun’da aldığı yenilgi ve Suriye ordusunun hakimiyeti hakkında yayınladığı raporda şunları yazdı:

Şu ana kadar sınırlı gibi görünen bu geri çekilme, Suriye ve Rus ordularının İdlib ve Hama şehirlerine düzenledikleri saldırılardan dört ay sonra silahlı grupların en son kalesinde gerçekleşti. Eğer Suriye ordusunun Han Şeyhun’daki başarısı hakkında yayınlanan raporlar doğruysa, bu durum, son dört yılda Suriye topraklarının çoğunu geri kazanmayı ve daha önce hiç olmadığı kadar nihai bir zafere yaklaşabilmiş olan Beşar Esad için çok önemli bir başarıdır.