İsrail’in, İmad Muğniye Suikastı Obama’nın Emri

2006 Lübnan-İsrail savaşında Hizbullah güçlerinin operasyonlarında önemli bir isim olan İmad Muğniye’nin, Siyonist İsrail tarafından suikast ile şehit edilmesinin emir komuta zincirinin başında Barack Obama olduğu ortaya çıktı.

Siyonist İsrail rejimi kaynakları, siyonist İsrail rejimi ile Amerika arasındaki güvenlik ve istihbarat birimlerinin ABD başkanı Obama’nın bilgisi dahilinde Hizbullah komutanlarından İmad Muğniye’yi terör etme konusunda işbirliğinde bulunduklarını açıkladılar.

12 Şubat 2008’de bir suikast sonucu şehit edilen Hizbullah komutanlarından İmad Muğniye, Siyonist İsrail’in uzun zamandır peşinde olduğu önemli isimlerden biriydi.

Siyonist İsrail’in Maariv Gazetesi’nin haberine göre, Washington Post ve News Week Gazetelerinin ortak araştırmalarının da bunu teyit ettiği ve ABD başkanı Barack Obama’nın  2008 yılında Beyaz Saray’a girişinden bir ay sonra Lübnan Hizbullah Komutanlarından İmad Muğniye’nin CIA ve MOSSAD işbirliği ile öldürülmesi kararını verdiği bildirildi.

Hizbullah Komutanlarından İmad Muğniye, 12 Şubat 2008 tarihinde Suriye’nin Başkenti Şam’da şehid edilmişti. Özellikle bu dönemde İsrail Maariv gazetesinin yazısında, Obama döneminde ABD İsrail ilişkilerinin iyileştiği de belirtilmekte