İsrail Gazetesi: Hizbullah Saldırısı 5 Nükleer Bomba Etkisinde Olur

Gazetede, Hayfa Limanı’nda ayda bir kez kimyasal madde yükünü boşaltmak için demir atan geminin, Hizbullah Direnişçileri tarafından herhangi bir saldırıya uğraması durumunda meydana gelecek patlamanın, 5 atom bombası gücünde olacağı bilgisine yer verildi.

Patlamanın yüzbinlerce Siyonist yerleşimciyi etkileyecek kapasitede olduğunu ifade eden gazete, gemide bulunan 16.700 ton ağırlığındaki sıvı Amonyak’ın yıkıcı gücünün beş atom bombası ile eşdeğer olduğu bilgisini paylaştı.

Hatırlanacağı üzere 2016 yılında Hizbullah, Hayfa’daki Amonyak depolarına saldırı yapabilecekleri tehdidinde bulunmuş ve bunun da atom bombası etkisinde olabileceğini ifade etmişti.

Siyonist gazete Seyyid Hasan Nasrallah’ın bu tehditinin ciddiye alınması gereken realist bir tehdit olduğuna değinirken, saldırı durumunda neler yaşanabileceği ile ilgili geniş ve detaylı bir araştırma raporuna da yer veriyor.

Öte yandan başka bir siyonist gazete olan Haaretz’in bu konu ile ilgili haberinde Hizbullah’ın elinde bulunan roket ve füzelerin, başta Amonyak deposu ve gemisi olmak üzere belirlenen hedefi tam olarak vurma kapasitesine sahip oldukları ve bunun da Siyonist rejimin güvenlik birimlerini endişelendiren bir realite olduğu bilgisine yer veriyor.