İSRAİL Rejimi FİLİSTİNLİ Aileye Ait 1 Evi Yıktı

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin polis devriyelerinin desteğinde El-Haşimiyye Mahallesi’ne baskın düzenlediğini ve Matariyye ailesine ait evi yıkmaya başladığını söyledi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin bazı araçlara el koyduğunu ve bölgeyi giriş çıkışa kapatarak gazetecilerin bölgeye girmesine izin vermediğini ifade etti.

Öte yandan, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Nablus’un güneyindeki Duma beldesine bağlı El-Meracim Mezrasında bazı evleri ve tesisleri yıkmaya başladığı belirtildi.

Duma Köy Meclisi Başkanı Abdüsselam Devabişe, işgal yönetimi yıkım ekiplerinin Müslim Maruf Müslim isimli Filistinliye ait 60 metrekare genişliğindeki odayı yıktığını bildirdi.

Yıkım ekiplerinin hâlâ mezrada olduğunu söyleyen Devabişe, işgal yönetiminin yıkıma gerekçe olarak odanın “C” bölgesinde ve ruhsatsız olarak inşa edilmesini gösterdiğini kaydetti.

Filistinlileri topraklarından göçe zorlamak amacıyla evlerini ve işyerlerini yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da tüm tepkilere kulak tıkayarak Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.