İsrail, Filistinli 7 GÜMRÜK GÖREVLİSİNİ Gözaltına Aldı

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Gümrük Zabıtası görevlilerini Itamar Yahudi Yerleşkesi yönünden gelen karpuz yüklü bir kamyon ile saman balyaları yüklü bir başka kamyonu durdurmalarının ardından gözaltına aldığını, kamyonların şoförlerinin gerekli belgelere sahip olmadıklarının anlaşıldığını söyledi.

Karpuz yüklü kamyonun şoförünün Filistinli gümrük zabıtalarına karşı koyduğu ve işgal güçlerini çağırdığı, olay yerine gelen işgal güçlerinin yedi gümrük görevlisini gözaltına aldığı ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist Askerlerden Mescidi Aksa'da YENİ UYGULAMA

Bu arada Yahudi yerleşimcilerin dün akşam Nablus ve Kalkilya’yı birbirine bağlayan karayolu üzerinde Filistinli bir sürücüye saldırdığı bildirildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini izlemekten sorumlu Gassan Dağlas yaptığı açıklamada, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi’nden gelen bir grup yerleşimcinin Filistinlilere ait araçları taşladığını söyledi.

GÖZAT  ŞEHADET EYLEMLERİ Suikastlara Karşı KUTSAL İNTİKAM!

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin aracını taşlaması sonucu Yusuf Ebu Bekir isimli Filistinlinin yaralandığını, işgal güçlerinin Havara Belediyesi’ne beldenin ana caddesini Arap sürücülere bugünden itibaren kapatacağı bilgisini ilettiğini ifade etti.

Havara Belediye Başkanı Mahmud Avde’nin açıklamasına göre, işgal güçleri irtibat birimi Filistinlilerin esirlerle dayanışma amacıyla Havara yolunu trafiğe kapatmalarına misilleme olarak beldenin ana caddesinin sabah saat 10’dan 12’ye kadar Filistinli sürücülere kapatılacağını bildirdi.