SİYONİSTLER Filistinli 5 GENCİ Gözaltına Aldı

İşgalcilere ait 0404 sitesi, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki askeri kontrol noktasını geçen ve dur ihtarına uymayan aracın peşine düştüğünü bildirdi.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde, işgal güçlerinin araçta bulunanları dur ihtarına uymadıkları ve sahte İsrail kimlikleri taşıdıkları için gözaltına aldığı öne sürüldü.

Haberde, işgal güçlerinin gözaltına aldığı dört gencin sorguya çekilmeleri için işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”a teslim edildikleri ifade edildi.

İşgal güçlerinin dün ayrıca Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinde Kudüslü Züheyr Er-Recebi’yi Batnu’l-Heva Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Er-Recebi’nin evinde arama yaptığı ve bazı elektronik eşyalara el koyduğu bildirildi.

Öte yandan, işgal polisinin Kudüs’ün Eski Belde semti sakinlerinden Ruhi Kelğasi isimli gence altı ay Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği belirtildi.

Quds Press Haber Ajansı muhabiri, Filistinli gencin daha önce de birkaç kez gözaltına alındığını ve güvenlik bahanesiyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıldığını söyledi.