İsrail, Filistinli 3 Gümrük Memurunu Tutukladı

Gümrük idaresi tarafından yapılan açıklamada, Filistin Yönetimiyle işgal rejimi arasında gümrük memurlarının çalışmaları konusunda işbirliği ve uyum olmasına rağmen tutuklanan üç memurun sorgu için polis merkezine götürüldükleri belirtildi.

GÖZAT  Beyt Hanun - Erez SINIR KAPISI KAPATILDI

Açıklamada ayrıca, gümrük memurlarından üç kişinin İsrail’den aldığı mallarla belgesiz bir şekilde Batı Yaka’ya girmeye çalışan bir kamyonu durdurmak istedikleri, ancak sürücünün kaçıp devriye aracına çarptığı, çarpma sonucu memurlardan birinin yaralandığı, çok geçmeden bölgeye işgal polisinin gelip Filistinli görevlileri gözaltına aldığı ve sorgu için yakında bulunan Ariel yerleşkesindeki polis karakoluna götürdüğü ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist Netanyahu'dan Trump'a Sınır Duvarı Desteği

1995 yılında başkanlık kararıyla kurulan ve içişlerine bağlı olan gümrük memurları hükümetin mali ve ekonomik politikasını uyguluyor.

Birim, gümrük ve vergi kaçakçılığı yanında, Filistin Yönetimine bağlı yerlere giren ve çıkan ürün ve malzemeleri kontrol etme, piyasadaki ürünlerin kalitesini kontrol etme gibi görevleri ifa ediyor.

GÖZAT  Gazze Sınırından İlk Kez Yeni Araç Girişine İzin Verildi

Diğer taraftan görgü şahitleri, işgal güçlerinin dün gece geç saatlerinde Selfit ve Kefel Haris beldesi girişinde geçici barikatlar kurup gelip geçenlerin kimlik kontrollerini yaptığını belirtti.