İsrail, Filistinli 2 Şehidin Daha Naaşını Teslim Etti

Siyonist işgal yönetimi birini beş aya yakın bir süredir birini de bir aydan fazla süredir rehin tuttuğu iki şehit cenazesini teslim etti. Şehitlerden birinin Kudüs’ün doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinden diğerinin ise Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya’dan olduğu belirtildi.

Filistin Sivil İşler Komitesi şehit Ömer Yunus’un cenazesini Kalkiliya’nın yakınında bulunan İlyahu geçidinde teslim aldıklarını bildirdi.

Filistin Kızılay Cemiyeti ise yaptığı açıklamada şehit Nesim Ebu Rumi’nin cenazesini Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesinde bulunan El-Cebel mülteci kampında teslim aldığını ve Beytu Cala Hükümet Hastanesi’ne naklettiğini bildirdi.

Henüz 14 yaşında olan Ebu Rumi’nin geçtiğimiz Ağustos ayının ortasında işgal güçlerinin Mescidi Aksa’nın kapılarından olan Silsile Kapısı’nın yakınında işgal güçlerinin üzerine ateş açmaları sonucu şehit olduğu ifade edildi.

20 yaşındaki Ömer Yunus ise geçtiğimiz Nisan ayının sonuna doğru Nablus’un güneyindeki Za’tera askeri geçit noktasında bir bıçaklı eyleme kalkıştığı gerekçesiyle işgal güçlerinin kendisine saldırması sonucu ağır yaralanması sebebiyle kaldırıldığı Bilinson Hastanesi’nde, yaralanmasından bir hafta sonra hayatını kaybetmişti.