İsrail, Filistinli 1 Genci Şehit Etti, 2 Kişiyi De Yaraladı

Yahudi yerleşimcilerin ve işgal güçlerinin dün akşam Nablus kentinin güneyindeki Kasra beldesinin kenar mahallelerindeki evlere açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinli gencin şehit olduğu bildirildi.

Yerel kaynaklar, 21 yaşındaki Muhammed Ferid Ali Hasan isimli gencin işgalcilerin açtığı ateşle ağır yaralandığını ve kardeşinin evinde bulunduğu sırada göğsüne isabet eden kurşun sebebiyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin ve işgal askerlerinin Hasan’ın kardeşinin evine baskın düzenlediğini ve ağır yaralı gencin şehit olmadan önce işgalciler tarafından darp edildiğini bildirdi.

Kasra beldesinin güney bölgesinde işgalcilerle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda Hilal Abdülgani Avde ve Abdülbasit Yusuf Hasan isimli gençlerin de işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandıkları ifade edildi.

Yerel kaynaklar, belde sakinlerinin Ferid ailesinin evi yakınlarında Yahudi yerleşimcilere karşı koyduğunu ve işgal güçlerinin yerleşimcileri korumak amacıyla müdahalede bulunduğunu söyledi.

Muhammed Ferid Ali Hasan’ın şehit olduğunun duyulmasının ardından Kasra beldesi sakini gençlerin Beyta ve Beyt Decen beldeleri sakinlerinin yaptığı gibi geceleri işgal güçlerini tedirgin etme faaliyetlerine başladığı kaydedildi.