İsrail: Filistin’de, İran Casus Şebekesi Çökerttik

Siyonist medya bugün Batı Şeria ve 1948 yılında işgal edilen topraklarda bilgi toplamakla görevlendirilmiş İran’a ait bir casus ağının Şabak tarafından deşifre edildiği haberini yayınladı.

Siyonist rejim iç güvenlik teşkilatı Şabak, İran’a ait bir casus ağının tesbit ettiklerini, bu ağın üyelerinin Batı Şeria ve işgal topraklarında İran lehine hizmet ettiğini ve bilgi topladığını iddia etti. ‘Yerleşimciler 7’ internet haber kanalı, İsrail tarafından tespit edilen bu casus ağının İran’ın yönlendirmesi ile Ebu Cihad adında bir şahsın komutanlığında Suriye’den işe koyulduğunu, Facebook ve diğer sosyal ağlar yoluyla eleman kazanmaya çalıştığını öne sürdü.

Haberde şu ifadelere yer verildi: İran istihbarat kurumu kendi kaynakları ile askerî üsler, hassas güvenlik kuruluşları, emniyet çalışanları, polis merkezleri ve hastaneler hakkında İsrail’e karşı askerî operasyon için bilgi toplamaya çalışmıştır.

Habere göre 2019 Nisan ayından itibaren İsrail güvenliğine karşı kapsamlı bir operasyon yapılmıştır. Öyle ki yapılan sorgulamalar sonucu bazı İsraillilerin bu ağla bağlantılarının olduğu ve İranlıların onları kendi taraflarına çektiği açığa çıkmıştır.

Siyonist kaynak şunları da ekledi: Yapılan araştırmalar neticesinde bu kişilerin söz konusu casus ağı ile olan bağlantılarının Suriye’de başladığı ve görevlerinin istihbarat ulaştırma ve de İsrailli askerî ve sivil şahısları hedef almak olduğu gözlemlenmiştir.