SİYONİSTLERDEN Filistinlilere ORUÇ Zulmü

Ancak bunu özellikle Ramazan’da Filistinlilerin karşısına geçerek yapmaları dikkat çekiyor. Bununla Filistinlilerin oruçlarına saygısızlık etmeyi ve onları tahrik etmeyi amaçladıkları gayet açık.

Aynı şekilde Nablus ve Ramallah’ta yahudi yerleşimcilerin, yerleşim merkezlerine giden yolların kavşaklarında grup halinde yemek yiyerek ve su içerek Filistinlileri rahatsız etmeye çalıştıkları görülüyor.

GÖZAT  GAZZE Halkı 40 Yılın En Zor RAMAZAN'ını Yaşıyor

Görgü tanıkları Nablus’un güneyindeki Havara geçit noktasına elli metre mesafede iki askerin duvarın üzerine iki şişe su koyarak Filistinliler geçtikçe şişeleri kafalarına dikip su içmeleri dikkat çekiyordu. Bu arada bir asker de sigarasını içip geçitten geçmeye çalışan onlarca Filistinlinin suratına ağzından çıkan dumanı üflemesi dikkat çeken bir başka görüntüydü.

GÖZAT  İşgalciler 4 RAMAZAN DAVULCUSUNU Gözaltına Aldı

Kalendiya geçidinde gözlemlenen manzara da bundan farklı değildi. Filistinliler geçitten geçerken işgalci askerler birbirlerine su şişelerini uzatarak kafalarına dikip içerek Filistinlilerin oruçlarına saygısızlıklarını ifade etmeye çalışıyorlardı.

Buna benzer örnekler daha birçok noktada işgalci askerlerin ve yahudi yerleşimcilerin bulunduğu yerde tespit edildi. Bütün bu hareketlerin oruç ayına saygısızlık amacıyla kasıtlı bir şekilde yapıldığı gayet açık.