İSRAİL’den FİLİSTİNLİ Esirlere BOZUK Yemek

Filistinli Esir Kulübü Avukatı Jaklin Ferarice, işgal rejimine ait Etzion Cezaevi’nde Filistinli esirlere bir ay boyunca son kullanma tarihi geçmiş yiyecekler verildiğini ve bu nedenle esirlerin verilen yiyecekleri geri çevirmeye başladığını söyledi.

Filistinli kadın avukat, bu olayın ilk kez yaşanmadığını, Etzion Cezaevi idaresinin daha önce de Filistinli esirlere son kullanma tarihi geçmiş bozuk yiyecekler verdiğini açıkladı.

Avukat Ferarice, Filistinli esirlere verilen yiyeceklerin işgal ordusu askerleri için tahsis edilen fakat son kullanma tarihleri geçtiği için askerlere verilmeyen yiyecekler olduğunun anlaşıldığını bildirdi.

Etzion Cezaevi’nde tutulan Filistinli esirleri ziyaret eden Ferarice, esirlerin soğuk hava sebebiyle oldukça kötü koşullarda yaşadıklarını, ince ve kötü kokulu bir battaniyeden başka üzerlerini örtecek bir şeylerinin olmadığını ifade etti.

Bu arada, Etzion Cezaevi’nde tutulan Filistinli esirlerin her yıl kış mevsiminde aynı sıkıntıyı yaşadıkları ve soğuk havayla birlikte mevcut sıkıntılarına yenilerinin eklendiği kaydedildi.

Avukat Ferarice, Etzion Cezaevi’nde tutulan esirlerden 34 yaşındaki Rami Cebbarin’in ameliyat olması gerektiğini ve gözaltına alındığı 5 Aralık’tan bu yana esir tutulduğu kötü koşulların ve soğuk havanın sağlık durumunu olumsuz etkilediğini söyledi.