İSRAİL Güçlerinden FİLİSTİN’de 6 Çocuğa DARP – GÖZALTI

İşgal güçlerinin esirleri gözaltına almakla yetinmediğini ve esirlerin polis merkezine götürülene kadar vahşi bir şekilde darp edildiğini bildiren heyet, polis merkezinde de kötü muamelenin yeniden başladığına dikkat çekti.

Heyet, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Nablus’taki Asker Kampı sakinlerinden 6 çocuğun tanıklıklarına yer verdi.

Bildiride, gözaltına alındıkları andan itibaren darp edilen ve kötü muameleye maruz kalan çocukların Muhammed Museymi, Bera Katuni, Muhammed Said, Abdulvehhab Museymi, Nureddin Yasin ve Hadi Museymi olduğu, hepsinin de 16 yaşında olduğu belirtildi.

Çocukların anlattığına göre işgal güçleri Elon Moreh Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinli çocukları korkutmak için üzerlerine gerçek mermilerle ateş açtı.

Bildiride, işgal askerlerinin daha sonra çocukların üzerine çullandıkları, yere yatırdıkları çocukların gözlerini ve ellerini bağlayarak Yahudi yerleşkesine götürdükleri ifade edildi.

Çocuklar, işgal askerlerinin gözaltına alındıkları andan itibaren sürekli kendilerine vurduklarını, alay ettiklerini ve başlarına taş attıklarını söyledi.

İşgal güçlerinin kendilerini Ariel polis merkezine götürdüğünü anlatan çocuklar, darp ve kötü muamelenin orada da devam ettiğini, saatlerce sorguya çekildikten sonra Mecdu Cezaevi’nin çocuk bölümüne nakledildiklerini bildirdi.