Home / Filistin / Filistin İşgal / İSRAİL Terörü FİLİSTİN’de 3 Evin İnşaatını Durdurdu

İSRAİL Terörü FİLİSTİN’de 3 Evin İnşaatını Durdurdu

İşgal yönetimi Beytlahim’in kuzeyindeki El-Velce köyünde Filistinlilere ait üç ev hakkında verilen inşaatı durdurma kararlarını tebliğ etti.

Yahudi yerleşimiyle mücadele alanında faaliyet gösteren Filistinli aktivist İbrahim Avadallah, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde köye baskın düzenlediğini söyledi.

Avadallah, işgal güçlerinin köy sakinlerinden üç aileye inşa halindeki evlerinde inşaatı durdurmalarını isteyen kararları tebliğ ettiğini ve kararlara gerekçe olarak da evlerin ruhsatsız inşa edildiği bahanesinin ileri sürüldüğünü ifade etti.

Filistinli aktivist, El-Velce köyünün işgal güçlerinin sistematik saldırılarına maruz kaldığını açıkladı.

Avadallah, işgal yönetiminin köy halkına inşaat ruhsatı vermediğini ve mevcut evlerini genişletmekten de mahrum bıraktığını söyledi.

Bu arada, işgal güçlerinin Beytlahim’e bağlı Tegu’ beldesinin Okullar bölgesinde Yahudi yerleşimcileri taşlı saldırılardan koruma gerekçesiyle anayolun hizasına dikenli tel çektiği bildirildi.

İşgal güçlerine ait buldozerlerin de Beytlahim’e bağlı Hılletu’n-Nahle bölgesinde Yahudi yerleşimcilere yol açmak ve zirai tesisler inşa etmek için arazi tesviyesi çalışması yaptığı ifade edildi.