İsrail, Fethi Şikaki Suikastının Detaylarını Verdi

Kanal 13 televizyonu, İslami Cihat Hareketi kurucularından şehid doktor Fethi Şikaki’ye yapılan terör saldırısını gösteren bir video yayınladı.

Videonun başlangıcında açıklandığına göre olaya yakından şahit olan MOSSAD eski üyesi Udiyet isminde bir kadın Şikaki suikastı sırasında 24 yaşındaydı ve MOSSAD casusluk teşkilatında yeni çalışmaya başlamıştı.

Bu ajan kadın şöyle anlatıyor: Şikaki’ye yonelik terör eyleminden önce ben saat 12:45’te deniz kenarındaydım. O sırada elinde hediye paketi olan Şikaki Malta’da Debulmat Oteli dönüş yolundaydı. Hedef otele yaklaştığında MOSSAD subayları onu dikkatle takip ediyorlardı. Saldırı gerçekleşirken iki MOSSAD memuru eli cebinde bir adam gördüler, elinde silah olduğu görülüyordu. Söz konusu şahıs kılık değiştirmiş ve tanınmamak için şapkasını yüzüne kadar çekmişti. İşte tam o sırada MOSSAD memurları ona doğru 6, 7 el ateş ettiler ve Şikaki yere yığıldı.

Yayınlanan videonun akabinde İslami Cihad Hareketi siyasi büro üyesi Şeyh Nafiz Azzam konuyla ilgili şunları söyledi: Siyonistlerin bu videoyu yayınlamaktaki tek amaçları Filistin direniş cephesi liderlerinin katledilmelerindeki güçlerini göstermeleridir diğer taraftan da rejim tekrardan siyonistlerin, güvenlik gücü ve ordunun lojistiği ile ilgili güvenini kazanmak istiyor. Bölgede gerçekleşen olaylar İsrailin güvenlik ve askeri alanda sözde gücünü göstermesine sebep oluyor. Hatta bu yolla beklenmedik olaylar karşısında iyi bir karşılık verebileceğini ispatlamaya çalışıyor. Bir çeşit caydırmaya çalışıyor. Elbette çok açık ki İsrail’in bölgede güç gösterisi şöyle dursun Amerika’nın her gün imajınin yara aldığı bir ortamda ittifak gücünü de kaybediyor ve artık eski gücü yok. Özellikle bölgede mevcut güç; İran’dır. Bu ülke azmi ve gücü ile düşmanları karşında durabilmiştir. İsrail ve liderlerine doğrudan bir darbe indirmiştir.

Önceleri İsrail askeri ve siyasi yapısında bir çok görev üstlenmiş olan Amus Gilad (siyonist rejim ordu bilgi grubunda araştırma bölümü başkanı, Batı Şeria ve Gazze şeridi İsrail faaliyetleri koordinatörü ve savaş bakanlığında siyasi güvenlik bölüm başkanı ve…) geçen hafta düzenlenen Hertzilya siyasi-güvenlik oturumunda İsrail için caydırıcılığın yeterli olmadığını (direnişin füzeleri karşısında demir kubbenin zayıflığına işaretle) vurgulamıştı.

Amus Gilad konuşmasının başka bir bölümünde İranlıların zeki ve yenilikçi olduğuna değinerek, İran’ın siber güvenlik yapısı ve karmaşık bilgisayar ve uzman kadrosu olduğunu, İsrail’in İran hakkında etraflica konuşması gerektiğini söyledi.

Gilad açıklamalarına şöyle devam etti: Ayrıca birçok siyonist rejim askeri uzmanına göre, İsrail’in henüz yeterli füze gücü, yetişmiş insanı ya da füze savunma sistemi yok. Mevcut gücünü sergilemesinin reklam dışında İsrail’e bir faydası olmayacaktır.

Şu da not edilmelidir ki Netanyahu ve diğerlerinin Gazze ve Lübnan’a hamle için yaptığı tehditlerle ilgili de: “Kendileri de çok iyi biliyorlar ki attıkları her adımla fırlatılmayı bekleyen Hizbullah, Hamas ve Suriye direniş ekseni füzeleriyle karşı karşıya kalırlar ve ondan sonra da başka ülkelerde mülteci durumuna düşmüş Siyonist yerleşimcilerin yeni hikayeleri başlamış olur.”