İSRAİL Rejimi El-Ağvar’da BARAKALARI Yıktı

Kuzey El-Ağvar’daki insan hakları aktivisti Arif Drağime yaptığı açıklamada, yıkım ekiplerinin bu sabah Berdela köyüne baskın düzenlediğini ve Halid Rüşdi Savafita’ya ait zirai tesisleri ve barakaları yerle bir ettiğini söyledi.

Drağime, insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak Kuzey El-Ağvar sakinlerine destek olmalarını, Halid Rüşdi Savafita ve ailesine de yardım etmelerini istedi.

İşgal yönetimi yıkım ekipleri bu sabah Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde birçok binayı ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıktı.

İşgal yönetimi yıkım ekipleri bu sabah Batı Yaka’nın orta kesimindeki El-Bire kenti El-Haşimiyye Mahallesi’nde Filistinlilere ait bir evi yıktı.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde ayrıca Nablus’un güneyindeki Duma beldesine bağlı El-Meracim Mezrasında bazı evleri ve tesisleri yıktı.

Batı Yaka’da ve Kudüs’te Filistinlilere ait binlerce ev ruhsatsız olduğu iddiasıyla işgal yönetimi tarafından yıkılma tehdidiyle karşı karşıya.

Filistinlileri topraklarından göçe zorlamak amacıyla evlerini ve işyerlerini yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da tüm tepkilere kulak tıkayarak Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.