İSRAİL Donanmasından Gazze’de 2 BALIKÇIYA Gözaltı

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah sahilleri açıklarında Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldı.

Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş yaptığı açıklamada, gözaltına alınan balıkçıların Ahmed Nasır En-Neda ve Muhammed Casım Saydam olduğunu bildirdi.

Ayyaş, işgal güçlerinin her iki balıkçıyı da denizde avlandıkları sırada gözaltına aldığını ve teknelerine el koyduğunu söyledi.

Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı, işgal güçlerinin Gazze Şeridi açıklarında Filistinli balıkçıları gözaltına almasını ve rahat bir şekilde avlanmalarına izin vermemesini kınadı.

En-Neda ve Saydam’ın gözaltına alınmasıyla işgal rejimi zindanlarında esir tutulan Filistinli balıkçı sayısının 10’a yükseldiğini açıklayan Ayyaş, balıkçılardan bazılarının yıllardır işgal zindanlarında tutulduğunu ifade etti.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşı bitirmek üzere işgal hükümetiyle Filistinli direniş grupları arasında 2014 yazında imzalanan ateşkes anlaşması işgal güçlerince sürekli ihlal ediliyor.

Gazze Şeridi sahillerinde Filistinli balıkçılara ateş açan işgal güçleri karada da tünel arama ve arazi tesviyesi bahanesiyle sık sık sınırı geçerek Gazze Şeridi topraklarına giriyor.