İsrail Dışişleri: Erdoğan İle Düşmanlık, Ailesi İle Ticaret…

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Müslüman ülkeler ile Siyonist İsrail arasında kriz halinde gibi görünen durumlara rağmen bazı ülkeler ile devam eden ticaret ve işbirliğine vurgu yaptı.

Biz Erdoğan’ı Sevmiyoruz, O Da Bizi…

Israel Katz, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında karşılıklı durumu şöyle ifade etti: “Ne biz (Erdoğan’ı) seviyoruz, ne de o bizi.”

Siyonist Bakan Israel Katz, Arap Rejimleri ile ilişkinin önemine vurgu yaptıktan sonra, Türkiye hakkında da Erdoğan ailesine dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Ailesi ve İsrail İle Ticaret

Türkiye ile İsrail arasında ‘net bir husumet’ bulunduğunu, ancak ticaretin devam ettiğini belirten Katz, Suriye savaşının ardından daha sıklıkla tercih edilen İsrail’deki Hayfa Limanı’ndan Basra Körfezi’ne giden yol üzerinden ticaret yapanlar arasında Tayyip Erdoğan’ın ailesinden bazı kişilerin olduğunu belirtti.

Bu ifade, Erdoğan ailesi hakkında Türkiye’de ortaya çıkan İsrail ile ticaret iddialarını da akkıllara tekrar getirdi. Erdoğan oğulları Ahmet Burak Erdoğan ve Bilal Erdoğan, uluslararası deniz taşımacılığı işi yapmaktalar.

İsrailli bakan bununla ilgili “Bu bölgede hem dost hem düşman olan ülkeler olduğunu ve bir konuda anlaşamazken, bir başka konuda işbirliği yapılabileceğini söylemiştim” değerlendirmesini yaptı.