İsrail Dışişleri: Arap Rejimler İle Açık İlişki Vakti!

Birleşmiş Milletler’in (BM) bir toplantısı vesilesiyle haziranda gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) temasları hakkında parlamentoyu bilgilendiren Siyonist İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Siyonist İsrail ile Müslüman ülkeler arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, İsrail parlamentosunun (Knesset) Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi’ne bilgi verirken bir bölümüne gazeteciler de alındı.

Arap Rejimler İle Samimiyet

Siyonist Bakan Katz, Körfez ülkeleriyle ilişkilerin normalleştirilmesinin, Siyonist İsrail Dışişleri’nin öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

Israel Katz, bazı konulardaki anlaşmazlıklara rağmen bazı ülkelerle aynı zamanda işbirliği de yapılabileceğini söyleyerek, İslam Ülkeleri ile devam eden ilişkilere vurgu yaptı.

Ynet gazetesine göre, Katz, İsrail’in Basra Körfezi’nde ABD önderliğindeki bir askeri misyona dahil olduğu, istihbarat dahil bir dizi konuda destek sağladığı yönünde de bilgi verdi.

Erdoğan Ailesi ve İsrail İle Ticaret…

Israel Katz ayrıca Türkiye için de Tayyip Erdoğan ile karşılıklı olarak sorunlu bir politikaya sahip olmalarına rağmen, Erdoğan ailesinin Siyonist İsrail işgalindeki Hayfa Limanı üzerinden ticaret yaptığını belirtti.