Image default

İSRAİL Artık DİRENİŞ’in Üstünlüğünü Kabul Ediyor!

Siyonist bir analist, işgal altındaki bölgelerde ve Gazze Şeridi’ndeki son olayları direniş cephesinin lehine değerlendirdi ve işgal rejiminin başarısızlığı ve yenilgisi anlamına geldiğini belirtti. 

Siyonist İsrail ordusu radyosu haber spikeri Tesahi Dabush Pazartesi günü akşam saatlerinde yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“İsrail ile Gazze Şeridi’ndeki Filistinli gruplar arasındaki ateşkes haberleri doğruysa, son çatışmaların sonuçları şöyle:

Hamas’la ilgili olarak, Haşaron’a (Tel Aviv’in kuzeyi) yönelik füzelerin ateşlenmesi sonucu 7 Siyonist yaraladı; roketin Gazze çevresindeki Siyonist yerleşim bölgesine ateşlenmesi, trenleri durdurdu, okulları ve üniversiteleri kapattı, sığınakları açtı, başbakanın ziyaretini kısalttı ve Siyonist İsrail’de korku ve paniğe neden oldu.

İsrail için ise şu söylenebilir; Gazze’de sadece birkaç boş bina ve bazı uzak hedeflere saldırdı.”

İbranice medyası Pazartesi günü, uluslararası ve Mısır’ın gerginliği azaltma çabalarının başarılı olduğunu ve Gazze Şeridi’ndeki Tel Aviv ve Filistinli gruplar arasında sukunet ve ateşkes durumuna geri dönüldüğünü bildirdi. Siyonist rejim, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını uzun sürmeden durdurdu.